אושר מהיר -במילה אחת

הנוסחא שלך לאושר מיידי וחיים טובים

אם היית מצמיד לי אקדח לרכה ואומר לי: ״תן לי עכשיו את הנוסחא שלך לאושר מיידי וחיים טובים״ הייתי אומר לך מילה אחת: נתינה. וזה קריטי לבריאות שלנו. אבל יש 2 סוגים של נתינה, אחת תכתוש אותנו ותחליש, השניה תחזק אותנו ותרפא. והקו בינהם? מאוד דק! סיפור קצר להעביר את המסר:

אורי קיבל במתנה רכב צעצוע, עף עליו ברמות. אז חבר בא אליו והוא ״לקח אותו לסיבוב״ על האאודי, אחד הדברים החמודים שראיתי: החבר כל כך רצה לנהוג על האוטו בעצמו, ולראות איך זה מרגיש. אורי ממש לא רצה. הוא לא היה יכול לשחרר את האחיזה בהגה… כמה פעמים בחיים אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לתת ולוותר כנגד

הרצון האותנטי שלנו? כמה קל ליפול לריפוי נכון?

אני רואה את אורי נקרע בין הרצון שלו לשמור על מה ששלו- ולנהוג באוטו, לבין הרצון שלו לשמור על קשר טוב וחברות טובה. אז לא הפעלתי עליו שום לחץ, אבל הסבתי את תשומת ליבו לאיך שהוא מרגיש: שקשה לו ללתת את הרכב, וגם קשה לו לראות את החבר שלו מתבאס ככה. לא שפטתי שום החלטה שלו נתתי לו להתמודד עם ההשלכות של ההחלטות שלו. אחרי שעה בערך הוא קיבל בעצמו ומעצמו את ההחלטה שהוא מסכים לתת לחבר שלו את האוטו לסיבוב. וכשראה את החבר שלו שמח, ראיתי איך גל של אושר ממללא את הלב שלו. ומה שהיה חזק בנתניה הזאת- היא שזאת היתה נתינה שהיתה בהלימה לרצונות שלו, בהחלטה שהוא קיבל בקצב שלו. למרות שהיה לחץ, הוא לא נתן ללחץ חיצוני להחליט בשבילו. הוא היה קשוב, לעצמו וגם לסביבה, ונתן איך ומתי שזה היה נכון לו. וכולם הרוויחו וכמה פעמים בחיים שלך הרצונות שלך נפגשים עם אלו מהסביבה? כמה פעמים אנחנו נותנים מתוך ויתור, מתוך פחד שלא יאהבו אותנו או ידחו אותנו, אם לא ניתן…. ולא מתוך בחירה, פרגון ורצות אמיתי לעזור נתינה לשם הנתינה נתינה זה כמו חומוס או שנותנים באהבה ובלב שלם, או שלא נותנים בכלל. לפעמים הבחירה הקטנה שלנו לעזור למישהו- נותנת לנו כל ולו כל הרבה.

ניווט בין פוסטים

תגיות:

הדרכה חדשה מגלה את סודות הריפוי העצמי

איך להפסיק לסבול ולקבל את הבריאות בחזרה לידיים שלך.

שתפו ברשתות החברתיוית: