השלב השני לריפוי עצמי

חיכוכים פנימיים

השלב הבא כל כולו עוסק בלהסיר את ההתנגדות והחיכוכים הפנימיים שיש לנו ביחס לבעיה מסויימת, זה לא תמיד זה, אבל זה שלב מאוד חשוב בדרך, וכלשעצמו יכול לשים סוף לבעיות כרוניות… בוא ניקח אקנה לדוגמה, 

(סיפור אמיתי מהקליניקה) 

כמה מבאס זה לראות את הפנים שלך, מתמלאים בפצעונים, בטח כשאת אישה,כל מבט במראה מביא איתו ביאוס  רציני, ביקורת ובושה. כל מבט כזה במראה יכול להיות טריגר לפצעונים חדשים להמשיך לצאת. 

(הפצעונים יוצאים כניסיון של הגוף  להתגונן מפני התקפה- גם אם אני תוקף את עצמי במבטים ובמחשבות שאני שולח לעור שלי דרך המראה.) מה שמוציא עוד פצעונים, מה שיוצר יותר שיפוטיות ובושה, מה שיוצר עוד פצעונים- מעגל קלאסי של בעיה כרונית.

בעיות?

עודף משקל?

אני מסתכל במראה, לא אוהב את מה שאני רואה (נניח בבטן) הגוף שלי שומע את הרגשות  והמחשבות שאני שולח לעצמי, שנאה עצמית כלפי איבר מסויים- היא טריגר להשמנה. כי הגוף מבין ש״אני לא מספיק״  אז הוא שולח שומן לאיזור  שאני מרגיש שהוא לא מספיק, וככה המשקל העודף באיזור הזה גדל.  יצא לי לפגוש בעיות מעיים- שנובעות מרגשות  שקשה להכיל- פחד לדוגמה, כל פעם שאני חווה פחד הבטן מגיבה ואז אני מתחיל לפחד מהסימפטומים של המחלה עצמה. אז הפחד שלי מהמחלה מפעיל אותה שוב ושוב, והבטן לא יכולה להירגע.

 

מיגרנות? – אותו הסיפור

הפחד שיבוא התקף,  והנסיון להתנגד לכאב ברגע שהוא מתחיל-  רק מעצימים את הבעיה… פסוריאזיס?  (קונפליקט הפרדה) שבגלל שיש לי פסוריאזיס אני מרגיש מצורע-  הבעיה מגדילה את הקפונליקט (ככה בדיוק אני הרגשתי עם הפסוריאזיס שהיה לי) בקיצור- הבנת, המלחמה העצמית שלנו בעצמנו  או בבעיה- יכולה להחמיר את הסיפמטומים או למנוע ריפוי עצמי. אז השלב השני בתהליך הריפוי, עוד לפני שאנחנו מנסים לשנות משהו- הוא:

קבלה.

 קבלה של עצמנו עם הבעיה, קבלה של הבעיה, של הכאב ושל המצב 

לפני שמנסים לשנות אותו!המאבק יצר את הבעיה,  המאבק ממשיך ליצור את הבעיה, ואי אפשר לפתור בעיה מאותה רמת מודעות שיצרה אותה, לכן, הריפוי העצמי מגיע מתוך אהבה הוא לא מגיע מתוך מאבק. 

גישה נכונה להתמודדות עם בעיה:

הבעיה הזאת קודם כל נותנת לנו את ההזדמנות להגדיל את האהבה כלפי עצמנו בחיים שלנו, להגדיל את יכולת ההכלה שלנו, ולהפוך קשיים למתנות כי כל קושי, כל בעיה וכל אתגר בא להפוך אותנו לטובים יותר, מסוגלים יותר, שלמים יותר ובריאים יותר.

 

רוצה לפתור את האקנה? 

קודם כל להתחיל לאהוב את עצמך ככה, אולי אפילו לקחת את זה לקיצון-  לראות כמה שאת יפה בזכות ולמרות הפצעונים האלו.

 

רוצה להוריד משקל עודף?

תתחילי בלעוף על עצמך מול המראה, במיוחד לעוף על החלקים שהיית רגילה לשפוט ולשנוא, תראי לבטן שלך ולעצמך, כמה שאת אוהבת אותה בדיוק ככה- כמו שהיא.  

 

מפחדת מהסימפטומים? 

נסי לקוות ולייחל שהם יגיעו, כשהם באים- נסי להגיד להם תודה ולקבל כל שלב שלהם- ולהתמסר למה שהגוף שלך עובר.  כשמפסיקים להתנגד לכאב, ומתמסרים למה שהגוף עובר כואב הרבה פחות, כי האנרגיה יכולה לזרום. המאבק גורם לגוף להתכווץ, הכיווץ מונע מהדם לזרום, ויוצר תקיעות. ההתמסרות והקבלה יכולים לאפשר לגוף להרפות, ההרפיה מאפשרת לדם לזרום, המטרה שלנו היא להחזיר לגוף את הזרימה, כי הזרימה היא הריפוי (גם לפי הרפואה הסינית)

נכון, זה מצריך אימון,  וחוזק מנטלי זה לא תמיד קל,  בטח שלא לבד… 

אבל מה שמחכה בצד השני? זו המתנה הכי גדולה שהחיים יכולים לתת לנו – הבריאות והאושר שלנו.

ניווט בין פוסטים

תגיות:

הדרכה חדשה מגלה את סודות הריפוי העצמי

איך להפסיק לסבול ולקבל את הבריאות בחזרה לידיים שלך.

שתפו ברשתות החברתיוית: