שלוש מילים – שישנו את הכל

פיענוח לא נכון של המציאות

המחלה שכולנו סובלים ממנה היא פיענוח לא נכון של המציאות.

מתנות ארוזות בבעיות מסביר:

אני מאמין שהחיים האלו אמורים להיות טובים ופשוטים. אבל- זה לא תמיד ככה. נכון? יש מלא דברים שאנחנו מתמודדים איתם כל הזמן-וזה לא נגמר. עוד משהו, ועוד דבר- ועוד ועוד ועוד… לפעמים זה בלתי נסבל.

ועדין, קיבלנו את החיים האלו במתנה ובתוכם מגוון שלם של חוויות ובעיות, חיים טובים לא אומר חיים בלי בעיות, אלא חיים בהן אנחנו יודעים להתמודד עם בעיות בצורה נכונה, יעילה ומטיבה. איך היו נראים החיים שלך אם כל בעיה הייתה נתפסת אצלך כמתנה?הכל היה הרבה יותר קל נכון?

היינו חוסכים המון אנרגיה בבמאבקים מיותרים, בתסכולים ובקורבנות… ובמקום להישאר במקום היינו צומחים ומתפתחים הבעיה? שחונכנו והתרגלנו לחשוב אחרת. תפיסת המציאות שלנו משפיעה על הכל בחיים שלנו, וגם על יכולת הריפוי העצמי שלנו: מתחת לכל הבלגאן- ו״הבעיות״ יש מתנות גדולות מאוד עבורנו וכדי לקבל אותם- צריך פרספקטיבה חדשה: מתנה ארוזה בבעיה נקודת מבט חדשה: אולי התגובה הראשונית שלנו לבעיות היא לדאוג, להתבאס, להתעצבן, להתקרבן, לרחם על עצמנו, או להתמרר על מר גורלנו. אבל אם אנחנו בוחרים להאמין באמונה עיוורת שיש פה: מתנה ארוזה בבעיה נוכל להילחם פחות, לקבל יותר,

ולשאול את השאלות הנכונות כמו למשל:

התשובות המידיות

לא תמיד יהיו לנו תשובות מיידיות, אבל הן שם- ואם נחפש במקומות הנכונים הן יגיעו אלינו. מתנה ארוזה בבעיה מישהו קרוב עושה משהו שפוגע בנו, אולי יש פה מתנה עבורנו? עברתי תאונה עם האוטו, אולי יש פה מתנה עבורי? קיבלתי אבחנה פסימית מרופא, אולי יש פה מתנה עבורי? בשנים האחרונות בעבודה עם אלפים של אנשים יצא לי לשמוע עשרות אלפי בעיות מסיפורי חיים אמיתיים של אנשים. וכל הזמן אני מחפש את המתנה שארוזה בבעיה ותמיד- אבל תמיד היא קיימת ואפשר למצוא אותה.

לדוגמא:

 בעיות כלכליות- שבאות ללמד אמונה, אחריות, נתינה ונחישות. חוסר בזוגיות- שבא ללמד אהבה עצמית ללא תנאי מחלה- שבאה ללמד אותי להציב גבולות ולבחור בעצמי. בית ספר אחד גדול שבו השיעורים הרבה פעמים מגיעים ארוזים בבעיות. ותמיד יש לנו את הבחירה: או שנלמד ונתפתח או שנסבול עכשיו אני מזמין אותך למצוא בעיה אחת שנוכחת בחיים שלך, ולשאול את עצמך- מהי המתנה שארוזה בבעיה הזאת?

ניווט בין פוסטים

תגיות:

הדרכה חדשה מגלה את סודות הריפוי העצמי

איך להפסיק לסבול ולקבל את הבריאות בחזרה לידיים שלך.

שתפו ברשתות החברתיוית: