3 מיתוסים לריפוי עצמי

ריפוי עצמי לא מה שחשבתם?

מיתוס 1:

אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים נכון, אבל- אבינו שבשמיים עוזר למי שעוזר לעצמו, אנחנו יכולים ליצור מערכת יחסים של ״לסמוך״ על אחר אחרי שאנחנו לומדים לסמוך על עצמנו. ״עצמנו״ לא אומר המחשבות או הרעשים שיש לנו בראש- עצמנו לא אומר הפחדים שלנו, עצמנו אומר- הקול הזה בפנים שיודע מה נכון לנו. מה שיוצר חלק גדול מהבעיות שלנו היא שאנחנו מבטלים את עצמנו מול כוח שנתפס כגדול מאיתנו: 

זה יכול להיות רופא, מחלה, מערכת בריאות, אלוהים, רב, מטפל או מורה. כל אלו חשובים ובהחלט יכולים לעזור אבל אם אנחנו לא לוקחים את האחריות ומתחילים להקשיב, ולהאמין לעצמנו שום דבר לא ישתנה.

מיתוס 2:

לחסוך מעצמי את מה שאני צריך מעוד אחד הסימפטומים של ביטול עצמי הוא לא להעניק לעצמי את מה שאני צריך כדי שיהיה לי טוב, וכדי לתמוך בריפוי של הנפש ושל הגוף שלי. זה מתחיל באוכל טוב, לקחת הפסקה, וממשיך בזמן איכות לעצמי או בלקחת עזרה שעולה כסף כי יש ״דברים יותר חשובים ממני״ אז:

אין משהו חשוב יותר ממך כי מה יעזור לילדים/בוס/יקרים שלנו אם אנחנו במקום קשה ואנחנו לא שם כדי לתת ולעזור לעצמנו קודם- מה הם לומדים?אז:

קודם אני, אחרי זה היקרים לי, אחרי זה אחרים, אחרי זה העולם. אחרת- נקרוס

מיתוס 3:

אני יכול לבד מי שעוקב יודע של״יודין״ (הרגע שיוצר מחלות) יש 4 תנאים אחד מהם הוא רגע שבו הרגשנו לבד. הטראומות שנצרבו בנו ומנהלות את הבריאות ואת החיים שלנו- קרו שם בגלל שהיינו שם לבד. ולכן חלק חשוב מתהליך הריפוי שלנו הוא: לא להיות עם זה לבד! צריך סביבה תומכת- שתחזק אותנו, שאני מרגיש שאני תורם ונתרם. ביחד הפצעים שלי יכולים להרפא אנחנו אמורים לעזור אחד לשני, לא לפחד מה יחשבו, יגידו או ירגישו. כל אחד צריך סביבה תומכת, בטח תהליכי ריפוי עצמי, כי ריפוי עצמי לא עושים לבד.

סיכום

ניווט בין פוסטים

תגיות:

הדרכה חדשה מגלה את סודות הריפוי העצמי

איך להפסיק לסבול ולקבל את הבריאות בחזרה לידיים שלך.

שתפו ברשתות החברתיוית: